Admiralski bonus

Witamy po wakacjach czyli back2school/work !!!

Na dobry początek powakacyjnej pracy dziś przyjrzymy się najnowszej promocji Admiral Markets.

Promocja trwa od początku września do końca października i przeznaczona jest zarówno dla nowych jak i aktualnych klientów brokera. Polega ona na przyznaniu dodatkowego bonusu za wpłatę środków na rachunek maklerski. Im większa wpłata, tym większy procentowy bonus: zaczynamy od 25% przy 500euro a kończymy na ponad 50% (przy wpłacie ponad 20 tys. euro)

Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda bardzo atrakcyjnie, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach

  1. Dodatkowy bonus może być wykorzystany jako depozyt zabezpieczający, ale pojawia się coś co Admiral nazwał Dodatkowym Poziomem Stop Out. Cóż to jest, otóż:  Poziom Dodatkowy Stop Out zostanie osiągnięty, jeżeli wartość „Equity” rachunku Uczestnika (kapitał własny + płynny zysk/strata + swap + Bonus prowizja) spadnie poniżej wartości Bonusu. Czyli nawet jeśli po uwzględnieniu bonusu nasz ML będzie powyżej 30% to jak wartość rachunku spadnie poniżej kwoty przyznanego bonusa zamknie nam pozycje..
  2. Przed wypłatą bonusu wymagany jest minimalny obrót w wysokości 0,25 lota na 1 euro przyznanego bonusu. Sam wymóg obrotu jest w miarę naturalny, przy takich promocjach jest on bardzo często stosowany. Zdziwiły nas jednak mocno dodatkowe warunki jakie transakcja musi spełnić żeby wejść do wymogu obrotowego otóż:
  • wielkość zysku lub straty wynosi więcej niż 3 pipsy
  • pozycja pozostaje otwarta przez co najmniej 5 minut 00 sekund
  • transakcja nie posiadała odpowiadającej jej transakcji typu hedge

Naszym zdaniem powyższe warunki zabijają cały sens promocji lub przynajmniej mocno ograniczają jej atrakcyjność. Oczwiście, jeśli już i tak jesteście w Admiral Markets, to warto skorzystać, ale raczej nie warto dla tej promocji zmieniać brokera.

Warto też na koniec wspomnieć, że broker ten od niedawna nadzorowany jest przez brytyjskie FSA

Dodaj komentarz