Wymiana walut online

Możliwość taniej i łatwej wymiany walut online przez klientów detalicznych, pojawiła się wraz z rozwojem kantorów internetowych.

Głównym impulsem do rozwoju coraz liczniejszej rzeszy serwisów umożliwiających bezproblemową wymianę walut online było wprowadzenie tzw. ustawy antyspreadowej. Ustawa ta zmusiła banki do umożliwienia bezpłatnej zmiany waluty w której spłacany jest kredyt mieszkaniowy. W konsekwencji kilkaset tysięcy ludzi zaczęło szukać miejsc w których mogliby regularnie i tanio kupować waluty. Szybko okazało się, że korzystanie z tradycyjnych kantorów bywa uciążliwe, zaczęto więc poszukiwać bardziej efektywnych rozwiązań.

Takim rozwiązaniem są oczywiście właśnie kantory internetowe. W odróżnieniu od kantorów tradycyjnych, można się do nich dostać z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Co więcej, nie trzeba również fatygować się z walutą do banku kantory online umożliwiają szybkie przelewy na walutowe rachunki bankowe.

Takie niemal natychmiastowe i zwykłe bezpłatne przelewy pomiędzy kantorem a użytkownikiem możliwe są dzięki utrzymywaniu przez kantory sieci własnych rachunków walutowych w bankach. Dzięki temu przelewy takie rozliczane są tak jak przelewy wewnątrz danego banku, a więc prawie natychmiast. Opóźnienia spowodowane są tu głównie systemem księgowym kantoru, który musi odpowiednio przetworzyć wszystkie transakcje

Dodaj komentarz